Znak Třicítky
Znak Dvojky

Aktuality
O nás
Akce
Letní tábor
Fotogalerie
Historie
Bývalí členové
Ke stažení
Kontakty

!!! HRA V TUNELU !!!

Sraz bývalých členů 2014

© Myška & Béďa

Profile for tricitkadvojka

Hra v tunelu


Jak hra funguje:

Každé kolo se skládá z 8 otázek, které jsou všechny číslované v řadě tj. 1.kolo: 1 - 8, 2.kolo: 9 - 16, ... Nezáleží na tom, kterým kolem začínáte. Na začínajícím stanovišti vás čeká zpráva. Abyste tuto zprávu mohli přečíst potřebujete mobilní telefon, který umí přečíst QR kód. Po přečtení kódů se objeví stránka kde je potřeba, aby se každý z vás prokázal svým jménem nebo přezdívkou a odpověděl na otázku. Pokud nevíte, můžete poslat prázdnou odpověď. Poté bude odhalena, další indicie kde se nachází další stanoviště.


Příběh:

3.kolo

Pomalu stoupáš po rezavém schodišti a všímáš si koroze, která lpí na zábradlí. Pavučiny, které obepínají kdejaká zákoutí a nános špíny, který všechno pokrývá. Stoupáš dál a dál, vnímáš vrzot zábradlí, o které se opíráš a cítíš, jak ti přináší malou oporu do toho nového světa. Světa, ve kterém lidstvo prohrálo.

Vyšel jsi až na vrchol schodiště a rozhlížíš se po velké budově nástupní budovy do metra.

Rozbité okna.

Hnijící nábytek.

Padající omítka.

Po shlédnutí této temné scenérie odvracíš zrak a snažíš se najít aspoň kousek světla, který by ti dal naději. Hledáš na zničených lavičkách, špinavém parapetu, ale nikde nic. Marně očima bloudíš po velké místnosti a nenacházíš ten malý kousek naděje, který by ti pomohl se vyrovnat s tím tíživým pocitem.

Pocitem, že tady nepatříš.

Procházíš pomalými a tichými kroky přes velkou místnost. Ozvěny kroků se odráží po celé budově. Pociťuješ úzkost a hanbu. Jako by k tobě promlouvala samotná stanice a hněvala se na tvůj návrat. Návrat lidské bytosti, která všechno zničila a má tu drzost se znovu vracet na místo činu.

Sama budova se stala bránou do pekel metra, ve kterém přežívají poslední zbytky lidské civilizace a její důstojnosti. Přemýšlíš, jak k tomu všemu mohlo dojít. Odkdy se stalo peklo domovem lidí? Od počátku jaderné války? Nebo bylo pouze pro ty špatné, jak tvrdí Bible? Jsou teď všichni lidé špatní?

Zmatený a s pocit viny procházíš kolem výdejního okénka, kde sis všiml plyšového medvídka. Hlavu má ještě na svém místě, ale chybí mu ruce a jedna noha. Uchechtl ses nad ironií osudu, kdy plyšový medvídek představuje zbytky lidstva. Lidstvo, které přišlo o ruce, aby mohli změnit to co napáchali. Lidstvo s jednou nohou, aby aspoň mohli vyjít po schodech metra a znova vidět tu zkázu, kterou napáchali. Až nakonec zbytek toho, co zbylo užírá radioaktivní spad, dokud se všechno nepromění v popel.

Vycházíš z budovy a vidíš před sebe zkázu umírajícího města.

Tu nekonečnou entropii chaosu a ticha.

2.kolo

Barman vám dal pár tipů, za kým zajít. Ten vás odkázal ke zbrojíři Sokolovi. Když si vyslechl tvůj příběh a záměry, tak neváhal a s radostí ti jednu zbraň daruje. Prý kvůli tomu, že ti rozumí a taky byl dobrodruh na cestách, jenže ho trefili do kolene při nějaké přestřelce a už moc nikam chodit nemůže.

Následně jste se vydali do místního špitálu, kde jste vyfasovali pár lékárniček od místního doktora. Po dlouhé chůzi napříč celou stanicí jste se konečně dostali ke kanceláři pro propustku.

Když jsi vešel dovnitř, tak jsi viděli, jak přednosta stanice s někým nahlas vyjednává o nějakých zásobách. Pokynul ti abys setrval a počkal až si tě předvolá. Po pár minutách se otevřou dveře a vychází přednostův návštěvník. Uslyšíš, jak tě přednosta zve dovnitř a vydáš se do jeho kanceláře. Několik minut ti trvalo přesvědčit přednostu, aby ti dal propustku, ale nakonec se podařilo a spokojeně vycházíš z přednostovy kanceláře.

Celodenní získávání věcí tě vyhladovělo a zamířil jsi do nejbližší restaurace. Náhodou jsi tam potkal kamaráda Žeňu, který ti vyprávěl o historii Metra, o kterou se tak zajímá. Řekneš mu o svých záměrech vydat se na povrch. Žeňa ti nadšeně přikyvuje, a přeje ti hodně štěstí na tvou cestu, protože bez něho se žádný dobrodruh neobejde.

Rozloučil ses s Žeňou a vydal jsi se k nástupišti, kde vycházíš napříč dobrodružstv

1.kolo

Jmenuješ se Fjod Pavlovič a jsi mladý začínající dobrodruh. Plný elánu, energie a naděje, že se jednou dostaneš ven z tohoto proklatého Metra, kde jsi jako malý celou dobu vyrůstal. Znáš jen svoji stanici a pár okolních tunelů, ale nic víc.

Ale tohle není pro tebe. Ty chceš víc. Toužíš se dostat ven na povrch, kde nejsou žádné zdi, žádné stropy, žádné tunely, žádná jiná omezení. Jen ty a celý svět.

Nicméně aby ses dostal ven čeká na tebe plno zkoušek, nástrah a nebezpečí. Proto je nejdůležitější se připravit. Hodně dobře připravit.

Budeš potřebovat spoustu věcí jako například zbraň, bez které se v Metru určitě neobejdeš. Lékárničku určitě, ta se vždy hodí. Nějaké jídlo a pití. Ještě povolenka k bezpečnému průchodu přes opevněné stanice a i nějaké znalosti o tunelech a Metru obecně.

Nejlepší je začít na místě, kde je nejvíce rušno a dozvíš se nejvíce informací. Hned víš, na jaké místo jako první zajít. No přece do místního lokálu zvaného ,,Klubovna‘‘. Tam se určitě nějaká drbna najde, která ti poradí a navede co máš dále dělat.