Znak Třicítky
Znak Dívčí Dvojky

Aktuality
O nás
Akce
Letní tábor
Fotogalerie
Kniha návštěv
Historie
Bývalí členové
Ke stažení
Kontakty

© Myška & Béďa
Jste . návštěvník

Profile for tricitkadvojka

Informace o Letním Táboře 2018

Termín letošního letního tábora je 9. 7. - 27. 7. 2018

Tábořiště

Již od roku 1997 jezdíme na naše tradiční tábořiště, asi čtyři kilometry od obce Sloup v Moravském krasu. Jedná se o tradiční stanový tábor, kde uprostřed lesa využíváme polní kuchyni, polní sprchy (dřevěná konstrukce, dokonale krytá plachtou, jež obsahuje polní sprchová kamna sloužící k ohřevu vody). K letnímu táboru neodmyslitelně patří i polní záchod - latrína. Snažíme se tábořit co nejvíce tradičním způsobem, takže všechny táborové stavby si stavíme sami na "zelené louce".

                               

Na tábořišti není zavedena elektřina. Nevyplatí se tedy dítě vybavit nejmodernějším typem chytrého telefonu. Zdejší podmínky (rozdíly teplot mezi dnem a nocí, vysoká vlhkost) nejsou pro elektronické zařízení jakéhokoli typu příznivé. Pro případný kontakt s dětmi můžete využít buď tradičně pohledem, či dopisem, nebo lze kontaktovat některého člena vedení.

Motivační oblek

Každý tábor připravujeme na určité téma, tzv. motivaci. Zpravidla se jedná o více či méně podrobné sledování určité literární předlohy, která prostupuje celým táborem a působí jako jednotící prvek.

Motivace tábora 2018 je kniha Behemót amerického spisovatele Scotta Westerfelda. Jedná se o pokračování knihy Leviathan, kterou byl motivován tábor 2013.

Každý táborník by měl mít svůj vlastní motivační oděv, který si na sebe oblékne při hraní motivovaných her, různých ceremonií a v neposlední řadě při účinkování v divadle během návštěvního dne. Šikovným maminkám doporučujeme oblek ušít, případně seskládat z oděvních kusů sehnaných v second-handu či z oděvů starých, již nenošených.
Letošní motivační oblek by měl mít steampunkový charakter, avšak poněvadž se děj odehrává z velké části v Istanbulu, jsou žádoucí i některé osmanské (popř. turecké) prvky - tyto mohou být zastoupeny kupř. turbanem či fezem.

Pro inspiraci přikládáme obrázky

                   

Návštěvní den

V sobotu 21. 7. 2018 můžete navštívit své dítě a strávit s nimi krásné odpoledne. Program návštěvního dne začíná v 10:00. Děti budou mít připravené vtipné divadelní představení a před zraky rodičů budou předvádět nejen své dramatické schopnosti, ale i fyzickou zdatnost skrze mezidružinový štafetový závod. Po ukončení tohoto programu jsou členové uvolněni a můžete s nimi prozkoumat okolí tábora. Poblíž tábořiště a městyse Sloup se nacházejí zajímavé jeskyně, propasti, lokality pro koupání atd. V 17:00 se děti vracejí zpět na tábořiště a pokračuje oddílový program.

       

Upozornění pro rodiče!!!

Na tábořiště vede cyklistická a bruslařská stezka, která je o víkendu hojně využívaná. Z tohoto důvodu jsme museli přikročit k výraznému omezení průjezdu aut ze Sloupu na tábořiště. Všem rodičům doporučujeme, aby nechali svá auta na parkovištích ve Sloupu (u kostela nebo naproti pošty) a dopravili se na tářbořiště pěšky, na kole, případně na bruslích. Pokud chcete přijet až přímo na tábořiště, bude možnost jet v koloně za táborovým autem, které má povolení vjezdu na cestu. Od 9:00 bude některý z vedoucích ve Sloupu směřovat auta rodičů na parkoviště a instruovat je ohledně příjezdu na tábor.

Odjezd kolony na tábořiště: 9:30

Odjezd kolony z tábořiště: 11:30

Pokud přijedete později, budete muset nechat auto ve Sloupu a na tábořiště dojít pěšky. Je to pěkná čtyřkilometrová procházka krásnou krajinou. Doufáme, že budete respektovat tento systém a děkujeme za shovívavost.

Adresa na tábor

Nejlepší formou kontaktu s dětmi na táboře jsou dopisy. Každého, ať malého či velkého táborníka, dopis potěší, takže pište na tuto adresu:

Jméno dítěte
LT Třicítka a Dvojka
pošta Sloup v Moravském krasu
okres Blansko
679 13

Ceny tábora

4100 Kč - základní sazba pro členy oddílu
3400 Kč - sourozenci
2750 Kč - rádcové
2050 Kč - instruktoři
1350 Kč - programoví vedoucí
4500 Kč - cena pro nečleny oddílu

V případě jakýchkoli nejasností ohledně tábora, prosím kontaktujte některého z vedoucích v sekci kontakty.

Cesta na tábořiště

Doporučujeme si vyhledat nejlepší cestu na tábor na internetu - např. ZDE nebo třeba ZDE, popř. je možno na tábořiště docestovat po níže uvedených trasách. 

1. možnost:

Olomouc - Prostějov - Plumlov - Drahany - Niva - Vysočany - šošůvka - Sloup

2. možnost:

Olomouc - Prostějov - Ohrozim - Vícov - Protivanov - Žďárná - Ludíkov - Němčice - Sloup

Mapa tábořiště

Ze Sloupu až na tábořiště vede asfaltová cesta (se zákazem vjezdu motorových vozidel!) značená modrou turistickou značkou, po které můžete dojet (pouze s patřičnýmm povolením, případně při hromadném příjezdu viz. výše) až k táboru. Cesta je primárně cyklostezka a je poměrně úzká, dávejte si pozor na cyklisty a bruslaře.

 

Kontakt

Pokud byste se rádi dozvěděli více o naší oddílové činnosti, nebo nás případně chtěli kontaktovat, využijte, prosím, následující formulář:

Chcete-li kontaktovat Vy nás, využijte následující kontaktní údaje

Ivo Svoboda [hlavní vedoucí] Tel.: 605988574
E-mail hlavni.vedouci@tricitka.com

 

Chcete-li, abychom kontaktovali my Vás, vyplňte níže Vaše kontaktní údaje

Jméno a příjmení
Telefonní číslo a/nebo E-mailová adresa
Opište kontrolní kód: